Najčastejšie otázky

FAQ

Otázky a odpovede

Opatí sa kúpiť nehnuteľnosť či si prenajať?

Klient sa musí veľmi dobre zamyslieť, čo potrebuje, a čo je pre neho výhodné. Pri prenájme má voľnosť. Zároveň platí za niečo, čo iba užíva, a nikdy nebude jeho. V prípade kúpy nehnuteľnosti klient ide do rizika, pretože hodnota nehnuteľnosti sa môže nielen zvýšiť, ale aj znížiť. Okrem toho hypotéka predstavuje pre neho dlhodobý záväzok.

Môžem si dovoliť kúpu nehnuteľnosti?

Záujemca o hypotéku si musí buď našetriť alebo inak získať hotovosť, pretože inak úver nezíska. Kupovať sa neoplatí ani tomu, kto sa chystá cestovať či si užívať voľnosť. 

Finanční experti upozorňujú, že kto nemá v pláne vlastniť nehnuteľnosť viac ako sedem rokov, mal by ísť do prenájmu.

Prečo kupovať cez realitnú spoločnosť?

Ľudia tvrdia, že kúpa nehnuteľnosti bez realitnej kancelárie je lacnejšia, je to tak? Náklady na zmluvy, notára a čas strávený nad pepiermi môže byť v konečnom dôsledku drahší ako provízia realitnej kancelárií.

Nepredávame nehnuteľnosti. Nepredávame služby. Predávame dôveru. A to je to najcennejšie, čo môžeme dostať! Vaša dôvera je našim záväzkom, ktorý nás viaže, dáva nám pocit obrovskej zodpovednosti a snahy urobiť veci najlepšie ako sa dá!

 

Bývať v dome či v byte?

Pre ktorý typ bývania sa rozhodnete, je na Vás. Všetko záleží od Vašich možností, životného štýlu, návykov ale aj od výšky nasporených zdrojov. Pokiaľ chcete sa starať o záhradku, pestovať biozeleninu, ovocie… 

Bežné rodiny alebo mladí slobodní ľudia v mestách si bývanie v byte pochvaľujú, pretože často sú pracovne tak vyťažení, že nemajú čas venovať údržbe svojho bývania viac času ako je nutné. Mesačné náklady na bývanie v byte sú pravidelne rovnaké.

Kto zabezpečí zmluvy?

Celý právny servis pri kúpe, prenajme, či predaji zapežpečuje naša realitná kancelária. Je to servis, ktorý vybavíte na jednom mieste podľa všetkých právnych záležitostí.

Oplatí sa poistiť si nehnuteľnosť?

Poistenie nehnuteľnosti by malo patriť k základným poisteniam, aké v živote uzatvárame. Veľa domácnosti si, napriek tomu, svoje bývanie na Slovensku žiadnou zmluvou nekryje. Jeho stratou alebo zničením môže o neho ľahko prísť.

  • +421 910 888 669

Poďme nájsť spoločne vaše nové bývanie

Stačí nám napísať e-mail, zavolať alebo nás kontaktovať na sociálnych sieťach.